Alsancak Dedektiflik, Özel Dedektiflik

Aldatma Türleri

Aldatma Türleri

İnsanlık, var olduğundan bu yana aldatma eğilimi içerisindedir. Eşlerini aldatan tarafların genellikle buna bağlı hazır bahaneleri olsa da, hiçbir bahane neden kabul edilemez. İnsanlar başta cinsel doyumsuzluk olmak üzere, cinsel eğitimsizlik, cinsel sorunlar, duygusal boşluk ve değişiklik arzusu gibi nedenlerden dolayı aldatma eğilimi gösterirler. Tüm aldatma tipleri üzerinde yapılan araştırmalar öyle netice veriyor ki, aldatma 2 türde toplanabiliyor. Bunlardan ilki cinsel aldatma, ikincisi ise duygusal aldatma olarak karşımıza çıkmaktadır. Eşler birbirlerine bu iki tip aldatma türü ile ihanet ederler. Genellikle cinsel aldatma bir başkası ile duygusal beraberlik yaşamadan kaynaklanabileceği gibi, eskort kadın ya da erkekle beraber olma, pavyon, kumarhane, içkili bar ve meyhane gibi ortamlarda çalışan kadınlar ile beraber olma, para karşılığı seks işçiliği yapan erkek ya da kadınlar ile beraber olma şeklinde de ortaya çıkabilmektedir. Aldatma sebepleri arasında en sık karşılaşılan ise cinsel doyumsuzluktur. Bunu eşler arasındaki soğukluk, sürekli tartışma ve kavga, intikam alma, inat, kıskandırmak takip etmektedir. Bazı taraflar denemek için de eşini aldattığını öne sürebilmektedir. Ayrıca aldatma fiziksel gelişebildiği gibi, sanal da olabilmektedir. Çoğu zaman aldatan taraf asla yakalanmayacağını ve uzun yıllar ikinci bir beraberlik de yürütebileceğini düşünür. Çünkü aldatmalar eşlerden birinin bir başkasına âşık olmasıyla da gelişebilmektedir. Ancak aldatan taraf günün birinde muhakkak yakayı ele verecek ve yakalanacaktır.

Cinsel Aldatma

Cinsel aldatma genellikle erkeklerin tercih ettiği bir durumdur. Erkekler kendilerince var olan sebeplerine dayanarak eşlerini bir defa ya da sürekli olarak cinsel olarak aldatır. Cinsel aldatmada, aldatan taraf ile onunla cinsel birliktelik yaşayan taraf arasında bir para alışverişi söz konusudur. Yani erkekler barlarda, meyhanelerde, pavyonlara ya da genel evlerde tanıştıkları kadınlar ile para karşılığında birlikte olurlar. Ayrıca bazı durumlarda erkekler duygusal anlamda bir şeyler yaşadıkları ya da hissettikleri kişiler ile de eşlerini cinsel olarak aldatabilmekteler. Bu tarz durumlarda aldatma bir seferliğe mahsus kalmaz ve ilerleyen süreçlerde çoğu zaman yeniden gerçekleşir. Bazı durumlarda ise cinsel aldatmalar yerini duygusal aldatmalara da bırakabilirler. Genellikle bu tarz aldatmalar kısa süreliğine gerçekleştiği için evliliğe büyük ölçüde zarar vermez.

Duygusal Aldatma

Evlilikler için en tehlikeli olan duygusal aldatma türleridir. Ayrıca duygusal aldatmalar kadınlarda daha fazla görülür. Duygusal aldatmalar, cinsel aldatmalardan hayli farklıdır. Bu aldatmalarda partnerler gün içinde sık sık görüşürler, kitle iletişim araçları ile bağlantı kurarlar, sosyal aktivite içine girerler, yemek, sinema ya da tiyatroya giderler. Yani aldatan eşin hal ve hareketleri kendini bir süre sonra ele verecektir. Hatta duygusal anlamda aldatan eş, partneri ile cinsel birliktelik yaşamak için günün belli zamanlarında ortadan kaybolur ya da iş amaçlı olduğunu söylediği tatillere çıkar. Duygusal anlamda aldatan eşin en büyük korkusu yakalanmaktır. Kendince çok haklı nedenleri olsa dahi asla yakalanmak istemez. Ancak belli bir süre sonra eşinden boşanma kararı alır. İşte bu nedenle duygusal anlamdaki aldatmalar evlilik birliği adına oldukça tehlikeli aldatma türleridir. Duygusal anlamda eşini aldatan kişi, yakalandığında her ne kadar bunu inkâr etse de, boşanma konusunu günün birinde muhakkak gündeme getirir. Ayrıca bu kişiler eşlerinden anlaşmalı olarak boşanmayı isterler. Bunun nedeninin altında ise sevgili olduğu kişi ile biran önce resmi nikâh kıyabilmektir. Çünkü duygusal aldatmaların ortak yönü, ikinci bir evliliğe kapı aralamasıdır. Bu nedenle eşler, bu konuda dikkatli davranmalı ve karşı tarafın hareketlerini iyi gözlemlemelidir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
KAPAT