Alsancak Dedektiflik, Özel Dedektiflik

Çalıntı Oto Araştırması

Çalıntı Oto Araştırması

Dünya üzerinde hırsızlık yaparak yaşamlarını sağlayan birçok insan vardır. Bunların birçoğu çalışmadan, kolayca para kazanmak için bu yolu tercih ederken, zengin- fakir arası eşitsizlik arttıkça çaresizlikten de bu yola başvurmak durumunda kalanlar olmaktadır.

Otomobil hırsızlığı genel olarak ilk kategoriye girenler tarafından tercih edilir. Çünkü meşakkatli bir iştir. Çalınan otomobil hızlı bir şekilde elden çıkartılmalıdır, aksi taktirde yakalanma olasılığı yükselmektedir. Özellikle, gelişen teknoloji hem çalınmaya karşı yeni önlemlerle araba üretimi yapmakta hem de otomobil hırsızlarının daha kısa sürede yakalanmasını sağlayacak uygulamalar geliştirmektedir.

Oto hırsızlığı genel olarak grup halinde ya da çete olarak işlenen bir suçtur. Çalınan otomobilin direk satışı oldukça zordur, çünkü bugün kayıtlara daha hızlı bir şekilde düşmektedir. Bunun için ikiz plaka yöntemi geliştirilse de bu yöntem için karşı uygulamalar da kısa sürede geliştirilmiştir. Bu nedenle, daha risksiz olarak, çalınan otolar modifiye edilerek ya da parçaları satılarak para kazanılmaktadır. Bu da bir hurdacı ya da otomobil tamircisi ile çalışmayı gerektirmektedir.

Aracınızın Çalınmasını Önleyebilir Misiniz?

Bugün birçok araç çalınmaya karşı kendini koruyan akıllı sistemlerle birlikte üretilmektedir. Yine de bunlar hırsızları caydırabilmiş değildir. Bunların dışında kendi alacağınız önlemler, hırsızlığa karşı biraz daha caydırıcı olabilir.

Bu örneklerden bazıları şunlardır:

  • Direksiyonunuza baston taktırabilirsiniz. Bu geleneksel ve eski bir yöntem olmakla birlikte, bazen hırsızların işini zorlaştırabilmektedir. Yine de çok caydırıcı bir önlem değildir.
  • Araba alarmı kullanabilirsiniz. Alarm artık neredeyse tüm araçlarda bulunmakta, hırsızlar tarafından kolayca etkisiz hale getirilebilmektedir. Bu nedenle caydırıcı bir önlem olmayabilir.
  • Araca GPS veya GPRS sistemi yerleştirerek, yer takibini sağlayabilirsiniz. Çalınma halinde internet ya da cep telefonu yoluyla yer tespiti yapabilirsiniz. Bu nispeten daha yeni bir teknoloji olduğu için caydırıcı olmasa da daha etkilidir.
  • Otopark tercihinizde güvenlik kamerası olup olmadığını inceleyip, ayrıca sistemin çalışıp çalışmadığını test edebilirsiniz.
  • Kaza süsü verilerek yapılan hırsızlıklar da yaygınlaşmaktadır. Bu nedenle, acil olarak aracınızı terk etmek durumunda bile kalsanız, aracınızı çalışır durumda bırakmadığınızdan emin olmalısınız.
  • Aracınızın yedek anahtarını güvenli bir yerde sakladığınızdan emin olun.
  • Vale hizmeti kullandığınızda, teslim belgesi almak için ısrarcı olun.

Çalıntı Oto Araştırması İçin İzmir Dedektiflik

Otomobilinizi tek parça olarak ve sağlam bir şekilde geri almak istiyorsanız, zamanla yarışmalısınız. Aksi halde, farklı otomobillerde parçalarına rastlayabilirsiniz. Ya da otomobiliniz tanıyamayacağınız bir hale getirilmiş olabilir. Otomobiliniz sizin için önemliyse, ki çoğu insan için otomobilden fazlası anlamına gelir, hırsız yakalanmış olsa da geri dönülemeyecek zararlar bırakmış olabilir.

Aracınız çalındığında yapmanız gereken ilk iş, güvenlik güçlerine ihbarda bulunmaktır. Çalınmanın gerçekleştiği yer Jandarma bölgesine giriyorsa jandarmaya, değilse polise bilgi vermeniz gerekir. Ayrıca yetkili Cumhuriyet Başsavcılığına da suç duyurusunda bulunmalısınız.

Zaman sizin için çok önemli olacağından, gerekli ihbar ve suç duyurularını yaptıktan sonra suça ilişkin delillerin toplanması ve suçlunun tespiti için özel dedektiflik bürolarından destek almanız avantajlıdır.

İzmir Dedektiflik Hizmetleri, 25 yıldan uzun süredir faaliyet gösterdiği özel dedektiflik alanında birçok hırsızlık vakasının aydınlatılmasını sağlamıştır. Özellikle çalıntı oto araştırmalarını başarı ile sonuçlandırmıştır. Bu konuda önemli referanslara sahiptir. Alanında profesyonel kadrosuyla, aracınızın nerede ve hangi koşullarda çalınmış olursa olsun kısa sürede önemli ipuçlarına ulaşır. Bu deliller, gerektiğinde mahkemeye sunulabilecek niteliktedir. Otomobiliniz çalındığında, profesyonel ekibimizin araştırma çalışmalarına başlayıp sizi hızlı bir şekilde otomobilinizle buluşturabilmesi için 444 7 635 numaralı ücretsiz danışma hattından firmamıza ulaşabilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
KAPAT