Alsancak Dedektiflik, Özel Dedektiflik

Erkekler Neden Aldatır?

Erkekler Neden Aldatır?

Neden Aldatır?

Erkeklerin aldatması sürekli yaşanan bir olaydır. Ancak kadınlar erkeklerin neden aldattıklarını bir türlü kestiremiyor. Bu gayet normaldir çünkü erkekten erkeğe değişen aldatma gerekçeleri vardır. Kimileri kadınının çok konuştuğundan şikayet eder ve az konuşan bir kadına meyleder, kimi erkek kadınının artık kendisine cinsel anlamda haz veremediğini, kendisini mutlu edemediğini söyler ve bu yüzden aldatır; kimi grup da erkekliğin gereği kabul ederek çapkınlık adı altında aldatma yolunu tercih eder. İşte bu farklı gerekçelerle erkeklerin eşlerini veya partnerlerini aldatmasının aslında ortak bir nedeninin olmadığını ifade etmiş oluruz.

Cinsel Yaşamın Monoton Hale Gelmesi

Cinsel yaşamın eskisi gibi haz ve mutluluk vermemesi en çok karşılaşılan aldatma yöntemleri arasında gelmektedir. Cinsel isteksizlik ve benzeri sorunların yaşanması erkeğin kadınını sıkça aldatmasının altında yatmaktadır. Öte yandan cinsel yaşamdaki bu monotonlaşma durumunun yarattığı huzursuzluk, mutlu olamama ve cinsel tatminsizlik ve benzeri sorunlar erkeklerin aldatma yolunu tercih etmesini gerektirmektedir.

Kadın Dırdırı

Erkeklere neden aldattıklarına dair bir sokak röportajı yapılsa Türk erkeğinin yarısından fazlası kadın dırdırı diyecektir. Gerçekten de böyle midir değil midir elbette bu da çiftlerden çiftlere değişkenlik gösterecektir. Kadınlar özellikle de ev hanımları gün boyu evde yalnız kalmış olduklarından ötürü konuşacak birilerine muhtaçtır. Akşam işten eve dönen kocasının yolunu dört gözle beklemekte ve onunla iki çift laf edebilmek için konuşmaktadır. Fakat erkek iş yorgunluğunun üzerine bir de ardı arkası kesilmeyen bu gündelik muhabbetler nedeniyle hiddetlenmekte hatta kadını aldatmaktadır.

Erkek Dediğin Çapkın Olur Anlayışı

Erkeklerin aldatmasının altında yatan bilinçaltı faktörüdür. Erkek dediğin çapkın olur anlayışıyla hareket eden birçok erkek ister istemez doğal reflex ile eşini aldatma yoluna gidiyor. Kadını her ne kadar güzel ve bakımlı da olsa yine de zamanla aynı kişiyle vakit geçirmek erkeği bir yerden sonra sıkar. İşte bunun için başkasına meyletmektedir. Bu durumun yaşanması da erkeğin aslında içgüdüsel olarak önüne geçemediği bir durumdur. Bu da Türk erkeğinin aldatmasındaki en büyük faktörlerden yalnızca bir diğeridir.

Bakımsız ve Heyecansız Kadın Anlayışı

Erkeklerin eşlerini aldatmasının bir diğer nedeni de partnerini bakımsız bulmasıdır. Bunun yanı sıra heyecansız bulması ve istediklerini onla yaşayamaması da bu aldatmaya götüren etmenler arasında gelmektedir. Nitekim kadının bakımsız olmaması gerçekten gerekmektedir. Çünkü kadının erkeğini sahiplenmesi ve onu her zaman kendisine tutkuyla bağlı hale getirmesi ancak ve ancak erkeğine güzel ve bakımlı görünmesiyle mümkün olacaktır. Bunun yanı sıra cinsel yaşamda olsun sosyal hayatlarında olsun her zaman heyecanlı olması ve hayat dolu olması gerekir. Sürekli bir şeyler şikayet eden ve mutlu olmayı bir türlü beceremeyen bir kadın asla bir erkeğin tercihi olamaz.

Kadının Aldattığını Düşünmesi

Aslında bu gerekçe bir bakıma kısasa kısasa girmektedir. Yani erkek kadının kendisini aldattığını düşünerek kendisi de teselliyi bir başka kollarda aramak yoluna gitmektedir. Bu da özellikle televizyon ve sinema yapımlarından da etkilenilerek gerçekleşen bir eylemdir. Hem kadın hem erkek birlikte aldatmakta ve sonuç olarak karşılıklı anlaşmaya varan boşanma yolunu tercih etmektedir. Bu da erkeklerin aldatma yollarından bir diğeri olması açısından karşımıza çıkmaya devam eden kriter özelliği taşır.

Fakat gerek Türk ananesi (geleneği) gerek evlilik müessesesinin kutsallığı açısından eşlerin evlilik yoluna gitmeden hatta çocuk yapma yanılgısına düşmeden kendilerini uzun bir süre tanıması gerekmektedir. Ancak ve ancak böyle yapıldığı takdirde bir ömürlük sevgili olunabilir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
KAPAT