Alsancak Dedektiflik, Özel Dedektiflik

Evlilik Öncesi Araştırma

Evlilik Öncesi Araştırma

Toplumun Temelini Aile Oluşturur

Bütün toplumların en önemli temel yapı taşı kabul edilen aileyi kurumunun bütünlüğünü korumak amacıyla, belli bazı yasal düzenlemeler kadar sosyal düzenlemeler de çok önemlidir. Değişen toplumsal şartlar ve gelişen insan hayatının etkisiyle birçok unsur olumsuz etkilenmiştir. Bunların en başında gelenlerden birisi de iletişimdir. Toplumları ileri taşıyan teknolojik ve buna bağlı gelişmeler bireyler arasındaki iletişimi neredeyse kopma seviyelerine getirmiştir. İnsanlar eski zamanlarda kurdukları güven kavramına dayalı ilişkilerden bir hayli uzaklaşınca, birbirinden daha uzak kapalı ilişkiler ortaya çıkmıştır. Diğer yandan, eski dönemlerde kısıtlı ve daha az olarak gerçekleşen insan etkileşimi, gelişen teknoloji ve hızla büyüyen internet ortamı ile daha kolay ancak yozlaşmış bir hale gelmiştir.

Sosyal Medyanın İnsan İlişkilerinde Yaptığı Tahribat

Yaşadığımız çağda insanlar artık birbirleri ile çok kolay olarak tanışıp arkadaşlık ya da dostluk ilişkileri kurabilmektedir. Sosyal çevreler bu kadar genişledikçe de aile kurmak amacıyla karşı cinsten bireylerin birbirleri ile tanışma, buluşma ve görüşme ortamları gün geçtikçe çoğalmıştır. Sosyal medya alanları ve vasıtalarının gelişmesiyle kişiler birbirleri ile çok kolay iletişime geçmeye başlamışlardır. Ancak sosyal medya mecraların artması bazı yönlerle dezavantaj oluşturmaya başlamıştır. Birçok insanın sosyal medya araçları ile, karşısında bulunan kişilere kendilerini başka biri gibi ya da hiç olmadıkları bir kişi olarak göstermeleri kolaylaşmıştır. Kişiler arkadaşlıklar ve bu arkadaşlığa bağlı olarak gerçekleşebilecek evlilik gibi en kutsal birliktelikte bile karşılarındaki kişilere güvenemez olmuşlardır.

Sosyal Paylaşım Sitelerinin Etkileri ve Evlilik Kurumu

Çeşitli sosyal medya hesapları ve bunların uygulamaları ilk önce bilgisayarlar  sonra da akıllı telefonlar aracılığıyla hayatımızın bir çok yerine girmiştir. Çoğu insanın günlük yaşantısında çok aktif olarak kullandığı bu mecraların bütün toplumsal ilişkilerimize de yansımaları olmaktadır. Bu mecralarda yeterince takip bulunmaması, kullanıcıların kendilerini olduklarından çok farklı bir insan gibi göstermelerine ve bu yolla karşılarındaki insanları aldatmalarına fırsat vermiştir. Yapılan araştırmaların ispatlamıştır ki kişiler internet üzerinde birbirlerini çok daha kolay bir şekilde aldatıyorlar. Bireyler sosyal medya camiasında farklı kimlikler kullanarak sosyalleşme çabasına girebilmekte ve bizlerin de bunu sorgulama, araştırma veya kanıtlama imkanımız çoğu zaman bulunmamaktadır. Bu nedenlerden dolayı arkadaşlık ve ilişkilerimizde farklı sorunlar yaşamak istemiyorsak eğer karşımızdaki kişiyi mümkün olduğunca iyi analiz edebilmemiz gerekmektedir. Arkadaşlık ilişkilerinde yapılacak yanlış bir arkadaşlık, sadece o kişiden uzaklaşmamıza sebep olur. Fakat evlilik gibi resmi yollarla kurulan bir kurumda karşımızdaki kişinin kendisini olduğundan çok farklı birisi olarak tanıtması ileride daha büyük ve içinden çıkılmaz sorunlara neden olur. Son yıllarda boşanmaların çok fazla artmasının sebebi, birbirini tam olarak tanımadan ve iyi analiz etmeden başlayan ilişkilerdir. Bu açıdan toplumun temeli olan aile kurumuna adım atmadan önce çiftlerin birbirlerini tanımak, araştırmak ve analiz etmek istemeleri çok doğal bir durumdur.

Evlilik Öncesi Araştırma Faaliyeti Nedir?

Hiç kimse, evlilik kurumunu oluşturmadan önce boşanmak niyetiyle hareket etmez. Kişi, sevdiği insan ve kendisi için her şeyin en iyisini ister. Ancak bir rü birlikte geçirmek istediğimiz kişi hakkında yeterince bilgi sahibi olursak en doğru şekilde kararı verebiliriz. İnsanların evleneceği kişiyi tam anlamıyla tanımadan ve o kişi hakkında detaylı bilgilere sahip olmadan evlenmek daha sonraki zamanlarda pek çok soruna sebebiyet vermektedir. İnsanlar, evlenmeyi düşündüğü kişilerin sigara, alkol, kumar ve hatta uyuşturucu gibi kötü alışkanlıklara sahip olup olmadığını bilmek ister. Ayrıca yalan söylenmesini ve kendisinden gizlediği herhangi bir şey olmamasını isterler. Bundan dolayı araştırma yapılmadan başlayan ilişkiler veya evlilikler çok kısa sürede olumsuz olarak neticelenir.

Evlilik Öncesi Araştırma Hizmetleri Sorunlu Bir Evliliğin Önüne Geçer

 Firmamız İzmir Dedektiflik A.Ş. evlilik planı yapan çiftlerin, partnerleri ile ilgili evlilik öncesi araştırma yapma hizmeti de vermektedir. Tedbir amaçlı olarak bu şekilde davranan çiftler, evliliklerinde maddi ve manevi kayıplara neden olabilecek sonuçlarla daha az karşılaşmaktadır. Uzman kadromuz vasıtasıyla evlenmeyi düşündüğünüz kişiye ait detaylı bir soruşturma ve inceleme faaliyeti yürüterek aklınızdaki bütün soruları cevaplamayı hedefliyoruz. Evlilik öncesi araştırma hizmetimiz sayesinde kurumsal evlilik ve aile bağının çok sağlam ve güvenli bir temele dayanması vizyonu ile faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
KAPAT