Alsancak Dedektiflik, Özel Dedektiflik

Hırsızlık Olaylarının Araştırılması

Hırsızlık Olaylarının Araştırılması

Hırsızlık, günümüzün en büyük sorunlarından biri haline geldi. Özellikle insanların kısa yoldan zengin olma istekleri ile hırsızlık sayısı büyük ölçüde artmaktadır. Bunun yanında işsizlik, yoksulluk, aç kalma, özenti, uyuşturucu kullanımı, alkol kullanımı, kleptomani hastalığı gibi insanları hırsızlığa yönlendiren bir çok sebep bulunmaktadır.

Hırsızlık Olayları

Evde, işyerinde ve de otomobil hırsızlığı olayları günümüzde çok sık yaşanmaktadır. Ziynet eşyalarının evde bulundurulması ve özellikle son dönemlerde gelişen teknolojiye paralel olarak evde teknolojik cihazların bulundurulması hırsızların tercih ettiği öncelikli mekanlardandır. İşyerlerinde kasa bulundurulması, hırsızlık olayının gerçekleşmesini sağlamaktadır. Mesai saatleri dışında hırsızların işyerlerine girmeleri oldukça kolaydır. Hırsız otomobili çalabileceği gibi otomobil içerisindeki önemli eşyalarıda çalabilir. Bahsettiğimiz bu hırsızlık olayları çok görünen hırsızlık olaylarıdır. Bunların yanında daha çeşitli hiç ummadığınız bir anda ve hiç ummadığınız bir mekanda hırsızlık olaylarıyla karşılaşabilirsiniz. Karşılaştığınız veya karşılaşabileceğiniz bütün hırsızlık olaylarında firmamıza başvurarak bizden destek alabilirsiniz.

Hırsızlık Olaylarının Önlenmesi

Teknolojinin ilerlemesiyle kullanımı artan cep telefonu, bilgisayar, tablet ve benzeri cihazların hırsızlığı, insanları daha büyük zararlara uğratmaktadır. Elbetteki hırsızlık olaylarını engelleyebilecek önlemler almanız mümkündür. Alacağınız önlemlerle hırsızlık olayını yüzde yüz engelleyemeseniz de, bu önlem ile hırsızı yapacağı hırsızlıktan büyük oranda vazgeçirici nitelikte olur.

Evde ziynet eşyası buldurmazsanız veya ziynet eşyasını kolay bulunabilecek yerlerde saklamazsanız uğraya bileceğiniz zararı azaltmış olursunuz. İş yerlerinde özellikle gece vakitlerinde aydınlatmalar kullanmak ve güvenlik kameraları ile donatmak caydırıcılık oranı yüksek olan önlemlerden biridir. Otomobil için ise alınabilecek bir çok teknik önlem bulunmaktadır. En önemlisi kısa süreli ayrılmalarda bile kontak anahtarını üzerinde unutmamaya dikkat etmenizdir.

Alınan bütün önlemlerin elbette hırsızı caydırıcı bir etkisi vardır ancak bütün önlemleri almanıza rağmen hırsızlık olayı yaşayabilirsiniz. Fakat daha öncede belirttiğimiz gibi hiç bir önlem yüzde yüz etkili değildir. Yaşamış olduğunuz hırsızlık olayında firmamızdan her türlü destek alabilirsiniz. Uzman kadromuz ve tecrübelerimizle kısa zamanda sıkıntılarınıza çözüm bulabiliriz.

Hırsızlık Olayının Araştırılması Hizmetimiz

Firmamız İzmir Dedektiflik A.Ş. yaklaşık 25 yıllık tecrübeye sahiptir. Bu tecrübesine dayanarak ve sahip olduğu profesyonel kadrosuyla yaşanan sıkıntıları kısa zamanda çözüme kavuşturmuştur. Çözüm arayışı süresince mağdur müşterilerimizin sorunları ile yakından ilgilenerek çalınan materyallerin kim tarafından çalındığını ve nerede saklandığını tespit ederek aynı zamanda adaletin tecelli etmesine katkıda bulunmaktayız. Hırsızlık olaylarında yaşanan artıştan dolayı hırsızlık suçu ile mücadele eden kolluk görevlilerimiz bazen hırsızları ve çalınan eşyaları bulamamakta ve bazense hırsızın yakalanması yada çalınan eşyanın bulunması uzun sürmektedir. Yaşanan bu zaman sıkıntısından dolayı çalınan eşya hırsız tarafından çoktan paraya dönüştürülmüş olabilir. Eşyalarının kısa süre içerisinde bulunmasını isteyen mağdurlar, firmamıza başvurarak firmamızdan bu konu hakkında destek talep etmişlerdir. Bu talepler kısa süre içerisinde çözüme kavuşturulmuştur.

Eğer sizler de başınızdan geçen hırsızlık olayını gerçekleştiren kişilerin yakalanması için profesyonel yardım almak isterseniz firmamız merkezi 7 gün 24 saat ücretsiz danışma hattımız 444 7 635 numaralı telefondan arayarak firma yetkililerimizden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT: Başınızdan geçen hırsızlık olayı hakkında firmamızdan destek almak için gerçekleşen hırsızlık olayı için Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuş olmanız gerekmekte veya Polis ve Jandarma karakoluna ihbarda bulunarak şikayetçi olmanız gerekmektedir. Eğer yaşadığınız hırsızlık olayı hakkında bu ihbarlarda bulunmadıysanız kesinlikle hizmet verilmemektedir. Hırsızlık olayı gerçekleştiğinde hiç zaman kaybetmeden ve olay yerinde ki hiç bir şeye dokunmadan polis bölgesi ise; 155 Polis imdat, Jandarma bölgesi ise; 156 Alo Jandarma ihbar hattını arayarak detaylı ve doğru bilgi vermeniz çalınan eşyalarınızın kısa sürede bulunmasına büyük oranda yardımcı olacaktır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
KAPAT