Alsancak Dedektiflik, Özel Dedektiflik

İzmir Özel Dedektiflik Bürosu

İzmir Özel Dedektiflik Bürosu

İzmir özel dedektiflik bürosu 1990 yılının Haziran ayında Bilal Kartal tarafından kuruldu. İzmir ilinin Karabağlar ilçesinde genel merkez ofisi bulunmaktadır. İzmir Özel Dedektiflik AŞ adıyla hizmet veren 25 senenin üzerindeki Türkiyenin ilk özel dedektiflik şirketidir. Şirketin amacı ülkemizin milli güvenliğini arttırmak, refah ve yaşanabilir sosyal ortam düzeyini yükseltmektir. Bunun yanı sıra şirketlerin kalifiye eleman seçme ve yerleştirme süreçlerine yönelik olarak da her açıdan dedektiflik, personel araştırması gibi konularda teknik takibat yürütmektedir. Ortaya koymaya devam ettiği bütün bu hizmetleriyle hem bireysel hem de kurumsal olarak hizmetlerini sürdürmektedir. Tüm bu yönleriyle de ülkemizin ilk ve tek özel dedektiflik bürosu olmaya kaldığı yerden devam etmektedir.

Dedektifliğin Tarihçesi

Her ne kadar dedektiflik mesleği polisiye filmleriyle sınırlı kalsa da aslında gündelik hayatımızda bu mesleği icra eden kişiler bulunmaktadır. Fakat biz onları kolay kolay fark edemeyiz ve bu da son derece normal. Çünkü mesleki kriter gereği görevlerini büyük bir gizlilikle yerine getirmek durumundadırlar. Bu anlayış çerçevesinde konuyu ele aldığımız zaman mesleğin 18. yüzyıldan beri dünyada gizlilik esasına dayanarak yürütüldüğünü söylemek gerekiyor.

Sanayi devriminin yaşanmasıyla birlikte özellikle birbirine rakip ticaret şirketlerinin ortaya çıkmasıyla dedektiflere çok büyük işler düşmeye başladı. Şirketler ABD’de kurulan Pinkerton dedektiflik bürosundaki dedektifleri görevlendirerek ticarette rekabetin geldiği son noktayı belirtmek konusunda teknik destek almaya başladı.

Türkiye’de Dedektiflik

Ülkemizde ise 1990’lı yıllara gelinceye kadar dedektiflik konusunda bir çalışma yürütülmemiştir. İlk olarak 1994 senesinde meclis gündemine şu anda şirketimizin de kuruculuğunu ve yönetim kurulu başkanlığını yürüten Bilal Kartal getirmiş ama kabul edilmemiştir. Kabul edilmemesinin gerekçesi olarak ise özel yaşamın gizliliği anayasal maddesini tümüyle ihlal ettiği gerekçesidir. Oysa dedektifler araştırma içerisinde oldukları zaman kişilerin özel yaşamına kesinlikle müdahale etmez, sadece araştırma sahasına giren konuları irdelemekle yetinmektedirler.

Bilal Kartal Hakkında

Bilal Kartal, İzmir doğumlu eski istihbarat yetkilisi. Kendisi işi gereği sık sık yurt dışı seyahatlerine çıkmış ve pek çok yeni kültürlerle tanışma fırsatını yakalamıştır. Günümüzde de aynı anlayışla kararlı bir şekilde çalışmalarını yürütmeye devam eden Bilal Kartal her yönüyle kaliteden kesinlikle ödün vermeksizin çalışmalarını ileri noktalara taşımaktadır. Bu da her açıdan son derece önemli bir durum olarak yanımızdaki yerini korumaya devam etmektedir.

Öte yandan bir diğer husus olmaya devam etmesi bakımından değerlendirilecek olunursa her açıdan geçmişten günümüze dek kaliteden kesinlikle ödün verilmemektedir. Tüm bunlar da son derece önemli bir yaklaşım unsurları arasında yer alan nitelikleri bir arada tutmaktadır.

Hizmetler

Bilal Kartal ve takım arkadaşlarının sürdürdüğü hizmetler kurumlara yönelik hizmetler ve bireylere yönelik hizmetler olarak iki gruba ayrılmaktadır. Kurumlara yönelik olarak yürütülen belli başlı hizmetler arasında firma iç güvenlik danışmanlığı, arşiv araştırması ve personel araştırması, adres tespiti gibi çalışmalar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bunun yanı sıra bireylere yönelik olarak gerçekleştirilen hizmetler açısından değerlendirilecek olunduğu zaman da sadakat araştırması, kayıp şahıs araştırması, oto hırsızlığı araştırması, öğrenci takibi gibi sosyal konulara yönelik hizmetlerdir.

7/24 Ücretsiz İletişim Hattı

Bütün bu konularda 7/24 teknik destek alabileceğiniz 444 7 635 numara hizmet vermektedir. Tamamen ücretsiz olarak uzman asker ve polis ekibinden oluşan danışma hattı her zaman size bilgi paylaşımında bulunmaya devam etmektedir. Bütünüyle ortada duran bu teknik yönler ışığı altında da değerlendirildiği zaman gerçekten de kaliteden taviz vermeksizin sıra dışı bir yaklaşım sağlandığını dile getirmek gerekir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
KAPAT