Alsancak Dedektiflik, Özel Dedektiflik

Öğrenci Takibi Araştırması

Öğrenci Takibi Araştırması

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte insanlar birbirlerine çok kolay ulaşarak, iletişime geçebilmektedir. Bu durum özellikle bazı gençler için takıntı haline gelmiştir. Yaşamlarının her anını sosyal ağlarda paylaşarak ya da hiç olmadıkları farklı kimlikleri bürünerek, takipçi sayısını arttırma yeni insanlara erişme gibi çabalar içerisinde olduğunu görmekteyiz. Hatta bu durum ilk okul çağında ki çocuklara kadar yayıldığını söyleyebiliriz. Ülkemizde bulunan Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre ülkemiz nüfusunun yüzde 16,4’ünü genç nüfus oluşturmaktadır. Yine TÜİK verilerine göre ülkemiz genelinde ki genç sayısı 12 milyon 899 bin 667 kişiden oluşmaktadır ve bu nüfusun yüzde 77’si internet kullanıcısı. Bu da yaklaşık olarak 9 milyon 29 bin 767 kişi demektir. Yapılan araştırmalar göstermektedir ki maalesef bu gençlerin çoğu da sosyal medyaya tutsak durumdadır. Yine aynı araştırmalar sonucunda ülkemizin sosyal ağları kullanma sıklığı bakımında dünya ülkeleri arasında ilk beşin içerisinde yer almaktadır.

İnternet ortamı bizlere pek çok alanda doğru bilgilere kolay erişim, araştırma yapma fırsatı, üretici ve türetici fikirlere ulaşma, sorunlara kolaylıkla çözüm bulma gibi avantaj sağladığı gibi doğru kullanılmadığı zaman ise birçok sorun oluşturma potansiyeline sahiptir. Gençler akıllı cep telefonları sayesinde her yerden internete erişim sağlayabilmektedir ve bu imkanı da genellikle sosyal ağlarda saatlerce vakit geçirerek kullanıyorlar. Bu durum da beraberinde sosyal medya bağımlılığı gibi bir problemi getirmektedir.

İnternette veya sosyal ağlar üzerinde kişiler neredeyse takibi mümkün olmayacak şekilde kendilerini gizleyebiliyorlar. Ebeveyn olarak çocuğunuzun internet ortamında, sosyal medya üzerinde takibini gerçekleştiremiyorsanız. Çocuğunuzun internette nasıl vakit geçirdiğini, kimler ile iletişim halinde olduğunu bilmek en doğal hakkınızdır.

Çocuklar ergenlik dönemi olan 14-15 yaş dönemlerinde veya bu döneme yaklaşmaya başladıklarında kendilerine örnek alabilecek birilerini ararlar, başkalarının onlara verebileceği zararları akıl edemezler. Ergenlik döneminde ki çocuklara düşence ve duyguları samimiyetle açıklamak, öğüt vermek yerine arkadaşça sohbet edebilmek oldukça önemlidir. Bu dönem hem çocuklar için hem ebeveynler için oldukça zorlayıcı bir dönemdir. Her ebeveyn çocuğu bu yaşlara geldiğinde yaklaşık olarak aynı sorunlarla karşı karşıya kalır. Bu sorunlar karşısında doğru tavrı ve tutumu sergilemezseniz çocuğunuzu koruma altına almak isterken onu kendinizden uzaklaştırabilirsiniz. Elbette hiçbir ebeveyn çocuğunu kendinden uzaklaştırmak istemez sizin koruma iç güdüsü ile yapacağınız bazı hareketler çocuğunuz tarafından farklı algılanarak problemler çıkarabilir. Bu dönemde tavrınızı ve tutumunuzu çocuğunuzun düşüncelerine şekillendirmelisiniz. Aksi taktir de çocuğunuz sizden uzaklaşarak örnek olarak benimseyeceği kişileri dışarı, internette aramaya başlayacaktır. Böyle sıkıntılar yaşanmaması için uzman bir dedektiflik ekibinden yardım almak size oldukça büyük destek sağlayacaktır.

İzmir Dedektiflik Hizmetleri olarak çocuğunuzun internet ortamında, sosyal ağlarda nasıl vakit geçirdiğini, kimlerle arkadaşlık kurduğunu, hangi sitelere girdiğini, hangi sohbet ortamlarında bulunduğunu, kötü alışkanlığı sahip olup olmadığını, evden çıkıp eve dönene kadar ki süreçte neler yaptığını araştırıp inceleyerek sizlere düzenli raporlar halinde sunabiliriz. Eğer böyle bir profesyonel yardım almak istiyorsanız detaylı bilgi almak için bizleri danışma hattımızdan ücretsiz olarak 7 gün 24 saat arayabilirsiniz.

Çocuklarınızın internet ortamında ki yaptıklarını, alkol, sigara veya bağımlılık yapan maddeleri kullanıp kullanmadığını ve bunun gibi bilgileri öğrenmek için firmamızdan öğrenci takip hizmeti talep ederek uzman ekibimiz ve psikolog eşliğinde araştırma sonucunu rapor olarak öğrenebilirsiniz. Dedektiflik büromuz bu konuda birçok insana profesyonel kadrosu ile yardımcı olmuştur ve her geçen gün yardımcı olmaya devam etmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
KAPAT