Alsancak Dedektiflik, Özel Dedektiflik

Personel Takibi ve Araştırması

Personel Takibi ve Araştırması

Dünyanın pek çok ülkesinde hizmet veren gelişmiş firmalar personel takibi ve araştırması konusunda yıllardır farklı çalışmalar yapmakta ve kendi firmaları bünyelerinde oluşturdukları istihbarat güvenlik, ve araştırma birimleri ile büyük öneme sahip personel takibi ve araştırması hizmetlerini yerine getirmektedir. Personel takibi ve araştırması, bütün firmalar için güvenlik, gizli bilgilerin muhafazası, personel değişiklikleri ve görevlendirmeleri gibi değişik konularda bu şirketler için gereken önemli bir alan şeklinde görünmektedir. Ayrıca her geçen gün bu araştırmaların önemi daha çok artmaktadır. Kendi bünyesinde istihbarat, güvenlik, ve araştırma birimleri yer almayan şirketler ise bu alanda lüzum duydukları hizmetleri özel dedektiflik firmalarından almaktadırlar. Dünya genelinde kendisini ispatlamış ve sektörlerinde söz sahibi firmalar çalıştırdıkları personelin verimliliklerini arttırmak, güvenilirlik ve sadakatlerini ölçmek ve bu personelin firmaya sağladıkları katkıları belirlemek için personel takibi ve araştırma hizmetlerinden yararlanmaktadır. Özel dedektiflik hizmetleri kapsamında sunulan personel takibi ve araştırması hizmetlerine örnek olarak aşağıdaki hizmetler gösterilebilir;

CV Doğrulama İşlemleri

İşe alınması planlanan personelin hedeflenen pozisyon için uygunluğu, güvenilirliği, geçmişte çalıştığı işyerlerinde ait bilgilerin ve CV’sinde belirtmiş olduğu diğer bilgi ve referansların doğrulunun araştırılması için Cv doğrulaması çok önemli bir faaliyettir.

Belge Doğrulama Faaliyetleri Nelerdir?

Bir çalışanın işe alınması aşamasında, iş başvurusu yapan kişinin alanında uzman olup olmadığını gösteren diploma, sertifika, yüksek lisans belgesi, ruhsat ve resmi belgelerin doğruluğunun araştırılması işlemlerini içeren hizmetlerdir.

Hırsızlık Suçu İle İlgili Hangi İşlemler Yapılır?

Firma bünyesinde bulunan tüm araç-gereç, ticari ürünler ve fikirlerle ilgili hırsızlık suçunun olup olmadığının araştırılmasıdır. Ayrıca, stratejik birimlerde görev yapan geniş yetkileri bulunan; şirket ortağı, yönetim kurulu üyesi, şirket müdürü gibi personelin, resmi evraklarda usulsüzlük yaparak şirketin maddi kaybına neden olması veya şirketin kasasından sahte belgeler düzenleyerek para çalınması gibi olaylarının araştırılması faaliyetleridir .

Rüşvet ve Kötüye Kullanma Araştırması

Şirket bünyesinde satın alma gibi önemli yerlerde görev yapan personelin herhangi bir rüşvet verme ya da alma, hediye adı altında değerli hediyeler kabul ederek kendisine verilen yetkiyi suistimal etme vb. uygun olmayan yollarla şirketi maddi kayba sürüklemesi gibi konuların araştırılması hizmetleridir. Bunun ilaveten, firmada görevli personelin çeşitli araç, gereç ve imkanlarını kendi kişisel işlerinde kullanarak firmayı maddi ve manevi zarara uğratması gibi konularda yapılan araştırmalardır. Firma ürünlerinin bulunduğu depolarda görevli personelin isteyerek veya istemsiz olarak malların depodan dışarı çıkarılması veya bazı art niyetli depo çalışanlarının depoda bulunan malları satarak kazanç sağlamasıdır. Aynı zamanda depodan satılan malları sahte evraklar düzenleyerek depo stoklarında hala bekliyor gibi göstermesi şeklindeki durumların araştırılması faaliyetleridir.

Firma İtibarına Zarar Verecek Davranışların Araştırılması

Firma çalışanları arasında olabilecek, laubalilik, ciddiyetsiz iş yapma, çalışan personelin karşı cinsle yakınlaşması, aşk yaşama, cinsel birliktelik kurma gibi durumların araştırılması faaliyetleridir. Firmada çalışan üst düzey genel müdür, müdür, kısım amiri ve şef pozisyonundaki personelin kendi altında çalışan diğer personele mobbing uygulaması ya da cinsel taciz eylemi vb. durumların araştırılmasıdır. Firmalar yukarıda belirtilen benzer konularda, özel dedektiflik firmalarından personel takibi ve araştırması hizmeti almak istemektedirler. Firmamız İzmir Dedektiflik A.Ş. yaklaşık 25 yıllık bir tecrübe ile çeşitli dünya ülkelerinde ve ülkemizde faaliyet gösteren sayısız holding, kurumsal şirketler ve şahıs şirketlerinin çalışanlarını araştırarak sayısız araştırma hizmeti vermektedir. Siz de firma çalışanlarınız hakkında farklı alan ve konularda usulsüz eylem yaptıkları yönünde şüphe düşüyorsanız ilgili konunun araştırılmasına yönelik taleplerinizi firmamızın 7 gün boyunca 24 saat ulaşılabilen 444 7 635 numaralı telefonunu arayarak ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
KAPAT